Adıyaman

18.01.2022

  • İMSAK 06:08
  • GÜNEŞ 07:33
  • ÖĞLE 12:42
  • İKİNDİ 15:19
  • AKŞAM 17:41
  • YATSI 19:01

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor' Köy berberi saç kesemez dediler, uluslararası ödül aldım'

' Köy berberi saç kesemez dediler, uluslararası ödül aldım'

Niğdeli kuaförler Faruk Sabaz ve Cuma Güneş, Antalya’nın Side İlçesinde düzenlenen Uluslararası Golden Hair Festivalinde Show kupasını Niğde’ye kazandırdılar. Sabaz ve Güneş kuaförler Niğde’ye bu alanda getirdikleri ilk kupa için yaşadıkları gururu anlattılar.

Murat Karakaya (NİĞDE İGFA)- Edikli doğumlu kuaför Cuma Güneş, Türkiye ikinciliğinin ardından Uluslararası Golden Hair Festivalinde Show Kupası'nı kazandı. Mesleğe 2006 yılında Edikli Kasabası'nda başlayan Güneş'in,  ikinciliğinin yanında çeşitli kuaför etkinliklerinde de ödülleri bulunuyor.

Cuma Güneş , "Bana ‘Köy berberi saç kesmeyi bilmez’ dediler. Ama ben hiç yılmadan mesleğimde en iyisi olmak için çalışmaya devam ettim. Tokat’ta, Ankara’da çeşitli yarışmalarda ödüllerim var. 2018 yılında Ankara’da düzenlenen ‘Türkiye’nin Sihirli Elleri’ yarışmasında 60 yarışmasında ilk 10’a girdim. Daha sonra da Türkiye ikincisi oldum. Şehrimize bu alanda ilk kupayı getirmenin sevincini yaşıyorum. Bir sonraki hedefim dünya şampiyonu olmak. Mesleğimi en iyi şekilde yapıp gelecekte de bizden sonraki kuşakları yetiştirmek istiyorum" dedi. 

Niğdeli Kuaför Faruk Sabaz,  "Aldığımız kupa için çok mutluyuz. İnşallah daha da iyi derecelerle Niğde'ye döneceğiz" dedi.  Niğde Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Ahmet Sinan Bircan, “Bizim için önemli olan bu kupayı kazanmak değil, oraya gidebilmekti. Onlar zaten bizim gönlümüzün birincisidir” ifadelerine yer verdi.