Adıyaman

14.08.2020

  • İMSAK 04:04
  • GÜNEŞ 05:35
  • ÖĞLE 12:37
  • İKİNDİ 16:22
  • AKŞAM 19:29
  • YATSI 20:53

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'ne doğru

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'ne doğru

EDIRNE (AA) - HAK-IS Konfederasyonu ve Hizmet-Is Sendikasi Edirne Il Baskani Emre Promet, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayisiyla mesaj yayimladi.

Promet, mesajinda, HAK-IS olarak bütün darbe girisimlerine karsi olduklarini ve milli iradenin yaninda olduklarini belirtti.

HAK-IS'in Türkiye'nin milli iradesine, birligine ve bütünlügüne karsi yapilan hain saldiriya karsi mücadele ettigini vurgulayan Promet, sunlari kaydetti:

"HAK-IS, 15 Temmuz darbe girisimine karsi tüm sendikalari ve teskilati ile birlikte, milletten, demokrasiden ve özgürlüklerden yana olan tavrini kararli bir sekilde ortaya koymus, saglam bir demokratik durus sergilemistir. Bu ugurda HAK-IS üyesi Celalettin Ibis, Ahmet Özsoy, Ali Karsli ve Hakan Gülsen sehit olmustur. Onlar bizim HAK-IS Konfederasyonu olarak, ulusal ve uluslararasi arenada gerçeklestirdigimiz bütün etkinliklerde, sempozyumlarda, konferanslarda ve panellerde 15 Temmuz gecesi aziz milletimizin hainlere karsi yazdigi destani anlatiyoruz.

15 Temmuz Türkiye'yi isgal ve hain darbe girisimine kahramanca direnen, vatani, milleti, inançlari, özgürlügü ve cumhuriyetimizin bekasi için canlarini feda eden aziz sehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet, ailelerine sabir, tedavi gören gazilerimize sifalar diliyoruz."


Haber Kaynak : AA