Adıyaman

14.08.2020

  • İMSAK 04:04
  • GÜNEŞ 05:35
  • ÖĞLE 12:37
  • İKİNDİ 16:22
  • AKŞAM 19:29
  • YATSI 20:53

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'ne doğru

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'ne doğru

EDIRNE (AA) - Edirne 15 Temmuz Demokratik Gençlik Dernegi Baskani Veysel Güner, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayisiyla mesaj yayimladi.

Güner mesajinda, Türk milletinin 15 Temmuz 2016'da asil bir durus sergileyerek, FETÖ'nün hain darbe girisimine firsat vermedigini belirtti.

15 Temmuz'da derin bir keder ve büyük bir gururun ayni anda yasandigini ifade eden Güner, sunlari kaydetti:

"15 Temmuz zaferimiz, o gece tanklara, uçaklara meydan okuyan sehit ve gazilerimizin cesaretinin sonucudur. Milletimizin cesareti, dirayeti ve mücadelesi bu topraklarda Çanakkale ruhunun halen diri oldugunu göstermistir. FETÖ'nün ölüm kusan silahlari karsisinda milletimiz canindan, kimi zaman canindan çok deger verdigi evlatlarindan vazgeçmis ama vatanina namahrem eli degmesine izin vermemistir."

Güner, su ifadeleri kullandi:

"15 Temmuz gecesi kalpleri bayrak ve vatan askiyla yanip tutusan bu aziz millet, bölünmeyecegimizi yikilmayacagimizi, egemenligin kayitsiz sartsiz milletin olacagini içerideki ve disaridaki tüm düsmanlara en sert sekilde bir kez daha göstermistir.

Bizi gelecege tasiyacak olan bu suur, kardeslik hukuku, iç baris ve huzur ortamidir. Milli ruh; bezginlik, bayginlik, durgunluk, teslimiyet ve maglubiyet tanimaz, kabul etmez. Dayanisma ve kucaklasmayla her zorluk asilacak Cumhuriyetimiz ilelebet payidar kalacaktir. Bu düsüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve 15 Temmuz sehitleri basta olmak üzere tüm sehitlerimizi rahmetle aniyor, gazilerimize hayirli ve uzun ömürler diliyorum."Haber Kaynak : AA