Adıyaman

14.08.2020

  • İMSAK 04:04
  • GÜNEŞ 05:35
  • ÖĞLE 12:37
  • İKİNDİ 16:22
  • AKŞAM 19:29
  • YATSI 20:53

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'ne doğru

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'ne doğru

EDIRNE (AA) - Edirne Valisi Ekrem Canalp, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayisiyla bir mesaj yayimladi.

Vali Canalp, mesajinda, 15 Temmuz'un vatanin bölünmez bütünlügünün, Türk milletinin azim ve kararliliginin, milli birlik ve beraberliginin bütün dünyaya bir kez daha gösterildigi bir tarih, dünya toplumlarina ve devletlerine ders veren bir destan oldugunu belirtti.

15 Temmuz gecesi demokrasinin bir kez daha galip geldigini aktaran Canalp, "Bu mücadelede tankin, topun, uçagin, helikopterin, tüfegin karsina sadece imaniyla, inanciyla ve yüregiyle dikilen Türk milleti, tipki Çanakkale'de, Istiklal Savasi'nda oldugu gibi tüm fertleriyle tek yürek olarak sokaklara dökülmüs ve bir kez daha yeri geldiginde gazi ve sehit olabilecegini göstermistir." ifadelerini kullandi.

Türkiye'nin bölünmez bütünlügüne, birligine ve dirligine yönelik hain saldirilara karsi, Türk milletinin geçmisten aldigi ilhamla, milli birlik ve beraberlik suuru içinde, hür ve bagimsiz yasama azim ve kararliligini ilelebet sürdürecegini vurgulayan Canalp, sunlari kaydetti:

"Her türlü zorluklari asarak kurdugumuz devletimizi, birlik ve beraberlik içinde, bin yildan bu yana sürdürdügümüz kardeslik ruhuyla daha da yüceltmek ve güçlendirmek temel sorumlulugumuzdur. Bunun için, sosyal, kültürel, ekonomik ve diger alanlarda bölgemizde ve dünyada gelismis ülkeleri asmak için çok çalismaliyiz.

Bu duygu ve düsüncelerle, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlügü için canlarini seve seve veren tüm aziz sehitlerimizi rahmet, kahraman gazilerimizi minnet ve sükranla aniyor, Edirneli hemsehrilerimin ve aziz milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nü en içten duygularimla kutluyorum."


Haber Kaynak : AA