Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorBelediye meclis üyesi, belediye başkanı hakkında suç duyurusunda bulundu

Belediye meclis üyesi, belediye başkanı hakkında suç duyurusunda bulundu

TEKIRDAG (AA) - Tekirdag'in Ergene Belediyesi bagimsiz belediye meclis üyesi Dogan Akar, belediye mülkü bir arsanin degeri altinda satildigi iddiasiyla Belediye Baskani Rasim Yüksel hakkinda suç duyurusunda bulundu.

Akar, Çorlu Adliyesi'ndeki islemlerini tamamlamasi sonrasi gazetecilere yaptigi açiklamada, meclisteki tek bagimsiz meclis üyesinin kendisi oldugunu animsatarak belediye ve devletin zarara ugratilmasina izin vermeyecegini söyledi.

Degerli bir arsanin degeri altinda satildigini ileri süren Akar, sunlari kaydetti:

"Imar Kanunu'nun 17. maddesi, 'Insaata elverisli olmayan, artik parsellerin komsu parsellere kiymet takdiri ile satilmasi' der. Fakat bizim bu arsamiz artik parsel degil, 20 dönüm olarak, 40 dönümlük bir araziden bölünmüs bir yerdir. Bu arazi toplam 6 milyon liraya satilmis ama su an degeri 16 milyon liradir. Hem belediyemize hem de devletimize 10 milyon zarar ettirilmistir. Bunun hesabinin sorulmasi için, yüce Türk adaletine müracaat ettik. Hakli ile haksiz burada ayrilacaktir. Bu isin sorumlulari burada hesap verecektir. Bütün belgeleriyle birlikte teslim ettik. Ergene'nin, yetimi ve mazlumunun yenen hakkinin hesabi burada sorulacaktir'' dedi.

- ''4 defa ihaleye çikti satilmadi''

Ergene Belediye Baskani Rasim Yüksel de arsanin 3'üncü sinif bir arazi oldugunu ve iddialari kabul etmedigini ifade ederek "Bugüne kadar 4 defa metrekaresini 300 liradan ihaleye çikarttik. Bu konu Tekirdag Valiliginde, mütesebbis heyet baskanliginda görüsülen bir konu, bilinmeyen bir denklem degil." dedi.Haber Kaynak : AA