Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorÇerkezköy OSB'den 37 firma en büyük sanayi kuruluşları arasında yer aldı

Çerkezköy OSB'den 37 firma en büyük sanayi kuruluşları arasında yer aldı

TEKIRDAG (AA) - Tekirdag'da bulunan Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesin'deki 37 firma Istanbul Sanayi Odasi (ISO) tarafindan Türkiye'nin ikinci 500 büyük sanayi kuruluslari arasina girdi.

ÇOSB Yönetim Kurulu Baskani Eyüp Sözdinler, yaptigi degerlendirmede, en büyük sanayi kuruluslari içerisinde yer almalarinin üretim, istihdam ve ihracat üssü ÇOSB'nin ISO devler ligindeki yerini perçinledigini belirtti.

Planli kalkinmanin merkezleri OSB’lerin öneminin bir kez daha ortaya çiktigini anlatan Sözdinler, sunlari kaydetti:

"Ekonomi üzerinde agir etkileri olan bir pandemi dönemini yasiyoruz. Bu salgin döneminde çok önem verdigimiz tek konu Türkiye ekonomisinin çarklarinin dönmesiydi. Çarklarin dönüsünü ÇOSB’de sagladik. Çarklar dönerken çalisanlarimizin sagligiyla da yakindan ilgilendik. Gözümüzden kaçan bir olumsuzluk olmamasi için aritma tesislerimizde gerekli incelemeleri ve testleri yaptik. Atik sularda Kovid-19 virüsüne dair bir bulgu bulamadik. Türkiye'nin üretim üssünden ISO listesine daha çok firmamizin girmesini cani gönülden istiyoruz. Çalismalarimiz hep katma degeri yüksek üretim için. Katilimcilarimizin tümünü kutlarim."
Haber Kaynak : AA