Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorCHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Kocaeli'de toplu açılış törenine katıldı

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Kocaeli'de toplu açılış törenine katıldı

KOCAELI (AA) - CHP Genel Baskani Kemal Kiliçdaroglu, "Belediye baskanlarimizin koltuklari dahi icra yoluyla altlarindan alindi. Sandi ki gücü koltuk veriyor. Unutmasinlar, gücü veren koltuk degil, gücü veren milletin kendisidir. Gücü milletten aliyoruz biz." dedi.

Kiliçdaroglu, Kocaeli'nin Izmit ilçesindeki Uluslararasi Fuar Alani otoparkinda düzenlenen Izmit Belediyesi Araç Tanitim ve Toplu Açilis Töreni'ne katildi. Törende konusan Kiliçdaroglu, Izmit Belediye Baskani Fatma Kaplan Hürriyet'in yaptiklarini izledigini söyledi. Kiliçdaroglu, milleti, ülkeyi, vatani, bayragi düsündüklerini vurgulayarak, "Farkli düsünsek bile bu topraklarda bayragimizin altinda huzur içinde yasamak istiyoruz. Bunu yapabilirsek siyasetçi olarak görevimizi yerine getirmis oluruz." diye konustu.

Kavgadan bir sey çikmadigini, kavgadan hiç kimsenin karli çikmadigini dile getiren Kiliçdaroglu, bu memleketin huzura, barisa, her vatandasin düsüncesini özgürce ifade etmesine, demokrasiye ihtiyaci oldugunu savundu.

- "Bu memleket 83 milyonun ortak paydasi"

Kiliçdaroglu, bu memleketin, 83 milyonunun ortak paydasi olduguna ve birlikte yasadiklarina isaret ederek, "Gerginlik yarattilar mi yarattilar, kavga yarattilar mi yarattilar. Linç girisiminde bile bulundular ama ben bu millete bir söz verdim. Sözümün arkasinda duracagim. Bu ülkeye gerçek anlamda demokrasi gelinceye kadar mücadeleyi sonunu kadar sürdürecegim." ifadelerini kullandi.

Millet Ittifaki'na deginen Kiliçdaroglu, söyle devam etti:

"Sayin Belediye Baskanimiz sunu söyledi, 'Millet Ittifaki'nin derdi millettir.' dedi. Evet, bizim derdimiz millettir. Bu ülkede herkesin huzur içinde yasadigi bir milleti olusturmak istiyoruz. Beraber yasamak istiyoruz. Ayni sekilde 'Makam ve saltanat meraklisi degiliz.' dedi. Sayin Baskan; makam ve saltanat meraklisi olanlar, ülkenin çikarlarini degil, kendilerinin ve ailelerinin çikarlarini gözetirler. Millet Ittifaki'nin hiçbir ferdinde makam ve yeri ne olursa olsun, makam ve saltanat meraki yoktur. Belediye baskanlarimizin koltuklari dahi, icra yoluyla altlarindan alindi. Sandi ki gücü koltuk veriyor. Unutmasinlar, gücü veren koltuk degil, gücü veren milletin kendisidir. Gücü milletten aliyoruz biz."

Kiliçdaroglu, Izmit Belediyesinin güzel hizmetleri oldugunu belirterek, emegi geçenlere tesekkür etti.

Belediye baskanlarina verdigi tavsiyeleri anlatan Kiliçdaroglu, sözlerini söyle sürdürdü:

"Seçildiginiz andan itibaren gögsünüzdeki CHP rozetini çikaracaksiniz. Oraya Türk bayragi rozeti takarsiniz veya bulundugunuz kentin, belediyenin armasi varsa onu takarsiniz. Hiçbir ayrim yapmayacaksiniz. A partisi, B partisi, C partisi degil, herkesi kucaklayacaksiniz. Ayrica sunu söyledim, hizmete önce o kentin yoksul semtlerinden baslayacaksiniz, oralari kucaklayacaksiniz. O insanlar ihmal edildi, o insanlari yaniniza alacaksiniz. Beraber yürüyeceksiniz, o insanlara hizmet götüreceksiniz diye düsüncelerimi ifade ettim."

Kiliçdaroglu, engellemelerin yapilmadigini savunarak, "Ama sunu söyledim, hiçbir belediye baskani asla sikayet etmeyecek. Engelleri asmasini bilecegiz. Engelleri asacagiz, halka hizmeti mutlaka ama mutlaka götürecegiz." dedi.

Belediye baskanlarindan ihalelerin seffaf yapilmasini istedigini dile getiren Kiliçdaroglu, her yerde örnek olacaklarini ve kul hakkina saygi duymaya devam edeceklerini kaydetti.

Konusmalarin ardindan Izmit Belediye Baskani Hürriyet, Kiliçdaroglu ve törene katilan IYI Parti Genel Baskani Meral Aksener'e, Kocaelispor formasi ve atkisi hediye etti.

Daha sonra Kiliçdaroglu, Aksener ve Hürriyet ile davetliler, açilis kurdelesini kesti, Ambarli Mahallesi Tepeköy Camisi insaatinin temel atma butonuna basti.


Haber Kaynak : AA