Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyorİnegöl'de belediyenin desteğiyle tesis edilen arazide ahududu hasadı başladı

İnegöl'de belediyenin desteğiyle tesis edilen arazide ahududu hasadı başladı

BURSA (AA) - Bursa'nin Inegöl ilçesinde, Bursa Büyüksehir Belediyesinin destekleriyle üretimine baslanan ahududunun hasadina baslandi.

Ilçeye bagli kirsal Hilmiye Mahallesi'nde, geçen sene Bursa Büyüksehir Belediyesi Tarim AS tarafindan saglanan destekle ahududu üretimine baslayan Yasar Rahmi Ulusoy, gazetecilere, pilot bölge olarak mahallelerinde ekimine baslanilan ahududunun geçim kaynagi oldugunu söyledi.

Bursa Büyüksehir Belediye Baskani Alinur Aktas'in destekleriyle geçen sene 2 dönüm alana ahududu ektiklerini anlatan Ulusoy, "Geçen sene ilk yilimiz olmasina ragmen 15 bin lira kazandik. Bu sene de hasada basladik. 3 ila 4 ton ürün bekliyoruz." dedi.

Desteklerinden dolayi Aktas'a tesekkür eden Ulusoy, söyle konustu:

"Bu tarihi bir firsat. Su ana kadar ürün az oldugu için kendi imkanlarimizla tükettik. Bayramdan sonra Tarim AS devreye giriyor. Müsteri konusunda Tarim AS ilgilenecek. Tahmini olarak bekledigimiz fiyat 15 ila 20 lira. Su anda 6-7 dönüm kadar hasat yapilacak. Önümüzdeki sene Hilmiye Mahallesi'nde 60 dönüm ekilecek, bu da 30 ila 40 ton hasat demek."


Haber Kaynak : AA