Adıyaman

15.07.2020

  • İMSAK 03:27
  • GÜNEŞ 05:10
  • ÖĞLE 12:38
  • İKİNDİ 16:30
  • AKŞAM 19:56
  • YATSI 21:31

Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorKocaeli'de tehlike oluşturan bina tahliye edildi

Kocaeli'de tehlike oluşturan bina tahliye edildi

KOCAELI (AA) - Kocaeli'nin Izmit ilçesinde bir bina tehlike olusturdugu gerekçesiyle bosaltildi.

Izmit Belediyesinden yapilan açiklamaya göre, Karabas Mahallesi Hafiz Binbasi Caddesi'nde, içerisi kimligi belirsiz kisi ya da kisiler tarafindan balçik ve çöple doldurulan ruhsatli ve iskanli is yeri temizlendi.

Binanin kirilan giderini kanalizasyona baglamak için kolonlari delerek pimas boru geçiren müteahhide ise geçen hafta mühür tutanagi ve encümen para cezasi verildi.

Binanin bodrum katinda müteahhit firma tarafindan yapilan çalismalar sonucu hasar olustugundan tedirgin olan bina sakinlerinin talebi üzerine söz konusu bina Izmit Belediyesi Yapi Kontrol Müdürlügü ekipleri tarafindan incelendi.

Inceleme sonrasi tehlike olusturdugu tespit edilen çalisma, 15 Haziran'da Izmit Belediyesi tarafindan tutanak altina alinarak durdurulurken, Izmit Belediyesi Encümen karariyla ilgili firmaya idari para cezasi verildi.

Binanin tehlike arz etmedigine dair insaat firmasindan uzman mühendislik raporu talep eden Izmit Belediyesi, ilgili rapor firma tarafindan ibraz edilmedigi için binayi tahliye ederek mühürledi.

Belediye yetkilileri, binada her gün yapilan denetimler sonucunda beton üzerinde izinsiz yapildigi tespit edilen islemlerin, mühürlemenin asil gerekçesi oldugunu bildirdi.

Yapi Kontrol Müdürlügü ekipleri, müteahhit firmanin sunacagi teknik rapor dogrultusunda binayla ilgili durumunun degerlendirilerek kamuoyuyla paylasilacagini duyurdu.


Haber Kaynak : AA