Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorSakarya'dan 18 şirket "Türkiye'nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu" listesine girdi

Sakarya'dan 18 şirket "Türkiye'nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu" listesine girdi

SAKARYA (AA) - Istanbul Sanayi Odasinin (ISO) hazirladigi "Türkiye'nin Ikinci 500 Büyük Sanayi Kurulusu" arastirmasinin 2019 yili listesinde Sakarya'dan 18 firma yer aldi.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odasindan (SATSO) yapilan açiklamaya göre, geçen dönemle kiyaslandiginda 4 Sakaryali firmanin daha listeye girme basarisi elde ettigi görüldü.

Listedeki firmalar arasinda merkezi Sakarya'da bulunan 6 sirket ile subesi burada bulunan 12 sirket yer aldi.

- "Her yil Sakarya'dan daha fazla firmanin listeye girmesi bizi gururlandiriyor"

Konuyla ilgili degerlendirmelerde bulunan SATSO Yönetim Kurulu Baskani Akgün Altug, her geçen yil Sakarya'dan daha fazla firmanin listeye girmesinin kendilerini gururlandirdigini belirtti.

Kentten geçen ay açiklanan "2019 yili ISO Ilk 500 Sanayi Kurulusu" listesinde 35 firmanin, bugün açiklanan "2019 yili ISO Ikinci Büyük 500 Sanayi Kurulusu" listesinde ise 18 firmanin yer aldigina isaret eden Altug, "Türkiye'nin en büyük ilk 1000 sanayi kurulusu arasinda 53 firmamizla sehrimizi temsil etmekten gurur duyuyoruz. Sakarya'nin her sene yükselen üretim gücünün, ilerleyen dönemlerde çok daha fazla kurulusumuzun bu listeye girerek sehrimizi gururlandiracagindan eminiz." degerlendirmesinde bulundu.

Ekonomik zorluklarla mücadele edilen dönemlerde üretimi benimsemis ve büyümeyi kendisine hedef edinmis is dünyasini tebrik eden Akgün Altug, "Ümit ediyoruz ki sehrimiz üretmeye ve çalismaya devam ettigi sürece ilk 500 sanayi kurulusunda yer alan firmalarimiz daha da üst siralara çikacak, ikinci 500 listesinde firmalarimiz ilk 500 listesine girecek ve ikinci 500 listesinde de yeni Sakaryali firmalar görmeye devam edecegiz. Sehrimize ve ülkemize üreterek katki saglayan, dünyayla rekabet eden sanayicilerimizi, kurulus yöneticilerini ve çalisanlarini kutluyor, basarilarinin ve emeklerinin devamini diliyorum." ifadesini kullandi.


Haber Kaynak : AA