Adıyaman

17.09.2021

  • İMSAK
  • GÜNEŞ
  • ÖĞLE
  • İKİNDİ
  • AKŞAM
  • YATSI

Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorSivas’ta Millet Bahçesi’nde yaz konserleri

Sivas’ta Millet Bahçesi’nde yaz konserleri

Sivas Belediyesi'nin pandemi nedeniyle ara verdiği yaz konserleri yeni normalleşme dönemiyle birlikte yeniden başladı. Açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın VKS üzerinden yaptığı Millet Bahçesinde ilk yaz konseri verildi.

SİVAS (İGFA) - Koronavirüs salgını nedeniyle ara verilen yaz konserleri yeniden başladı.Yerel sanatçıların desteklenmesi amacıyla Sivas Belediyesi tarafından başlatılan mini konserlerin ilki Millet Bahçesinde vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve Başkan Yardımcısı Ahmet Duman'ın katıldığı mini yaz konserinde Türk Halk Müziği sanatçısı Hasan Göktaş sahne aldı. Programda türküler söylendi halaylar çekildi. Vatandaşlar uzun bir aradan sonra gönüllerince eğlenme fırsatı buldu.

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, pandemi nedeniyle ara verdiğimiz konserlerimiz ve kültürel etkinliklerimize devam edeceklerini belirterek, "Her hafta Cumartesi günleri millet bahçemizde yerel sanatçılarımızın katkılarıyla 14 aydır yaşadığımız süreci telafi etmek üzere mini konser programları yapacağız. Katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Sosyal mesafe ve maske kurallarına uyduğumuz takdirde inşallah bu programlarımız bir daha kesintiye uğramadan devam edecektir" diye konuştu. Etkinlik müzikseverlerden tam not aldı.