Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorTÜ rektörlüğüne yeniden Prof. Dr. Tabakoğlu atandı

TÜ rektörlüğüne yeniden Prof. Dr. Tabakoğlu atandı

EDIRNE (AA) - Cumhurbaskani Recep Tayyip Erdogan, Trakya Üniversitesi (TÜ) Rektörlügüne Prof. Dr. Erhan Tabakoglu'nu atadi.

Cumhurbaskani Erdogan, 16 üniversiteye rektör atadi.

Rektör atamalari Resmi Gazete'de yayimlandi.

Buna göre, TÜ Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoglu yeniden TÜ rektörlügüne getirildi.

- Erhan Tabakoglu kimdir?

Kirklareli’nde 1967 yilinda dogan ve Tekirdag-Hayrabolu nüfusuna kayitli olan Prof. Dr. Erhan Tabakoglu, ilk ve ortaokul egitimini Kirklareli’nin Alpullu beldesinde tamamladi.

Parasiz yatili sinavini kazanarak 1981-1984 yillari arasinda Edirne Lisesi'nde ögrenim gören Tabakoglu, 1990'da Istanbul Üniversitesi Cerrahpasa Tip Fakültesi'nden mezun oldu.

Mezuniyetinin ardindan 2 yil Adana'nin Pozanti ilçesinde mecburi hizmette bulundu. 1992'de TÜ Gögüs Hastaliklari Anabilim Dali'nda asistan olarak göreve baslayan Tabakoglu, 1996'da Gögüs Hastaliklari Uzmani oldu. 1997-1998 yillarinda GATA Çamlica Asker Hastanesi'nde askerlik görevini yapti.

TÜ Gögüs Hastaliklari Anabilim Dali'nda 1999'da yardimci doçent, 2005'te doçent, 2011'e ise profesör unvanini alan Tabakoglu, 2009'da TÜ Hastanesi Dahili Yogun Bakim Ünitesi’nin kurucusu ve sorumlusu oldu, 5 yil görev yapti. Yogun bakim uzmani unvani da alan Tabakoglu, TÜ disinda Hacettepe, Marmara, Gazi ve Erciyes gibi farkli üniversitelerde de görev yapti.

Uzmanlik alanlari olan "Gögüs Hastaliklari" ve "Yogun Bakim" konularinda çok sayida bilimsel makalesi yayimlanan Prof. Dr. Erhan Tabakoglu, ilgili derneklerde de görev aldi.

Üniversitede idari ve akademik görevler üstlenen Tabakoglu 2016 yilinda Trakya Üniversitesi Rektörü olarak atandi.

Ingilizce bilen evli ve 2 erkek çocuk babasi olan Tabakoglu'nun, ulusal ve uluslararasi birçok dernek, mesleki olusum ve sivil toplum kurulusuna üyeligi bulunmaktadir.Haber Kaynak : AA