Adıyaman

14.08.2020

  • İMSAK 04:04
  • GÜNEŞ 05:35
  • ÖĞLE 12:37
  • İKİNDİ 16:22
  • AKŞAM 19:29
  • YATSI 20:53

Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan: "Çifte bayram yaşıyoruz"

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan: "Çifte bayram yaşıyoruz"

BALIKESIR (AA) - Kurban Bayrami dolayisiyla Balikesir'in Edremit ilçesinin Altinoluk Mahallesi'ndeki evine gelen Yeniden Refah Partisi Genel Baskani Fatih Erbakan, bayram namazini babasi merhum Necmettin Erbakan'in cuma namazlarini kildigi Ayvaliburun Camisi'nde kildi.

Erbakan, bayram namazi öncesinde yaptigi açiklamada, Türk milletinin ve Islam aleminin Kurban Bayrami'ni kutladi.

Erbakan, bu Kurban Bayrami'nda Ayasofya-i Kebir Camii’nin yeniden ibadete açilmasi dolayisiyla çifte bayram yasandigini vurgulayarak, sunlari kaydetti:

"Kurban Bayrami'nin hayirlar getirmesini, hayirlara vesile olmasini Cenabi Allah'tan niyaz ediyorum. Bütün milletimizin, Islam aleminin mübarek Kurban Bayrami'ni tebrik ediyorum. Cenabi Allah bu Kurban Bayrami'nda yaptigimiz ibadetlerimizi, dualarimizi, kurbanlarimizi kabul buyursun ve bu Kurban Bayrami'ni hem milletimizin hem tüm Islam aleminin hem de tüm insanligin maddi ve manevi sikintilarindan kurtulusuna insallah vesile eylesin. Bu Kurban Bayrami'nda Ayasofya Camii'nin yeniden ibadete açilmasindan dolayi çifte bayram yasiyoruz. Cenabi Allah insallah gelecek bayramlarda Kudüs'ün, Mescid-i Aksa'nin da özgürlügüne kavustugu günleri bizlere göstersin ve bu bayramda oldugu gibi gelecek bayramlarda da insallah çifte bayramlar yasamayi nasip eylesin."


Haber Kaynak : AA